Trails
01. 08. 2015

NEJVĚTŠÍ PECKY LIVIGNA - 1.DÍL - NOVÉ FLOW TRAILY

Livigno patří do širší evropské špičky bikových lokalit už dlouho. Jenže to asi vyhlášené italské bezcelní zóně nestačí. A tak na kopcích otvírá nové traily a další usilovně buduje. Jaké jsou nové traily a je útok na nejvyšší pozice reálný? Vyrazili jsme to vyzkoušet!

Vítejte v Livignu!

 

...a než se Ozzi uráčí probudit po odpoledním šlofíčku a sednout zase na bike, řekněme si něco o nových trailech.

 

Hlavní novinky najdete na kopci Carosello, který obsluhuje stejnojmenná lanovka (praktické info ZDE). V tuto chvíli (začátek srpna 2015) jsou otevřené na sebe navazující nové traily "Coast to coast" (6 km) a "Rollercoaster" (4 km). 10 kiláků a 800 výškových? To zní skvěle, ne?! A pozor. Další dva dlouhé traily se budou otvírat ještě toto léto (na mapě červené přerušované čáry).

 

Áááá Ozzi se nám už probudil, tak si to teda pojďte projet s náma! Z třítisícové výšky se "Coast to coast" spouští horskými svahy převážně ve vrstevnici. Ale žádný strach, tempo tu naberete solidní. A kdo se nebojí do lesa, může si i poskočit.

 

Rychlé úseky, božské výhledy, spousta zatáček. Záměrně neříkám klopenky, protože i když se zatáčky tváří, že jsou vysklonované správně, spolehnout se na ně rozhodně nemůžete. Bacha na to.

 

Spíš než ultimátní flow si tu budete užívat luxusní scenérie v zábavném tempu. Super je, že si tu užije každý. Experti si můžou solidně zalétat, stejně tak jsme potkali i spokojené tatínky se spokojenýma harantama.

 

S postupujícími kilometry se trail stává rychlejší a zábavnější...

 

...a krásně graduje ve spodních dvou třetinách "Rollercoasteru". Tady už je to pěkný hukot.

 

Určitě si dejte víc než jednu jízdu, ať si trail najedete a můžete to pěkně pustit. Pak doporučujeme na horní stanici lanovky malý dezert. A co dál?

 

Pokud chcete vyzkoušet něco jiného než čerstvě vysoustružené flow traily, máme pro vás další hezký tip. Přímo od horní stanice vede pěkný "přírodní", stejně jako u předchozích dobře značený trail do údolí Val Federia.

 

10 kiláků. 870 výškových.

 

Pohoda až do Livigna!

 

Carosello hotové, pro dnešek máme odpracovano! Produkty nejvyššího evropského pivovaru jsou už objednané, takže malá rekapitulace na závěr. Traily na Carosellu jsou dobrá věcička a rozhodně si je vyzkoušejte. Nečekejte bezchybnou flow, spíš nenáročné a zábavné traily v parádních vysokohorských kulisách. Největší přínos je v rozšíření nabídky bikování v Livignu a využití doposud pro bikování víceméně mrtvého kopce. Takže Carosello si u nás připisuje plusové body. A co nám Livigno předvede dál? Uvidíme v dalším pokračování!