Trails
03. 05. 2018

NOVÉ TRAILY HNED ZA BRNEM: PRVNÍ FOTKY, DOJMY A PRAKTICKÉ INFORMACE!

Singletrail Moravský Kras se rozšiřuje. Nové zábavné traily vznikly kousek za Brnem - v Mariánském údolí. Kolik kilometrů, jaký mají charakter a co se chystá do budoucnosti? Vše pohromadě najdete v následujícím článku.

Právě v těchto dnech (4.5.2018) se otvírá nová část trailové lokality Singletrailu Moravský Kras. V první etapě se jedná o dva okruhy s celkovou délkou 20 kilometrů, třetí kamarád do party se staví. Stejně jako v případě okruhů kolem Jedovnic se můžete těšit na nepříliš náročné houpavé traily, totální zábavu a skvělé flow. Pojďme se jim teď podívat na zoubek trochu podrobněji. 

 

Okruhy s jednoduchým označením "1" a "2" začínají hned na začátku Mariánského údolí, které je jednou z nejpopulárnějších volnočasových lokalit pro Brňáky. Rukopis tvůrců Singlekrasu je zřejmý hned od startu "Jedničky"- výškových metrů, které musíte na začátku trailu nabrat, si prakticky ani nevšimnete. Kéž by každé stoupání bylo tak zábavné...

 

"Jednička" je zakousnutá do západního svahu údolí přiléhajícího k Líšni. Vhodná je bez problémů pro celou rodinu, užije si malý capart i zkušený biker. Dalekých výhledů si tu sice moc neužijete, ale ve chvíli, kdy se šestikilometrová stezka začne lámat dolů,... 

 

...otevře se před vámi famózní horská dráha plná houpáků, klopenek a endorfinových kompresí. Délka šest kilometrů. Zábava maximální. Moderní flowtrail jak ze žurnálu. Nejen pro bikové začátečníky tu ale platí upozornění - především první jízdu si raději vyzkoušejte jen na půl plynu, rychlost stezky vás může při malé nepozornosti totiž snadno vytrestat.

 

"Dvojka" má 14 kilometrů. Začíná asfaltovým stoupáním k Horákovské myslivně, kde začíná obkružovat východní hřbet Marinánského údolí. Proti "Jedničce" nabízí o něco menší koncentrát zábavy, její charakter je více různorodý, více výletní. Jasným highlightem jsou nekonečné klopenky v poslední třetině okruhu, které vás krásně vystřelí do navazujících sekcí. Závěr je namotaný v poměrně prudkém svahu a ostřejším klesání, takže bacha ať se příliš nerozvášníte. Stačí malá chyba a budete metat kotrmelce až do vánoc.

 

Takové jsou tedy první dva nové singletraily otevřené v Mariánském údolí - lehce přístupné, nenáročné, přitom maximálně zábavné. To prostě chcete mít "za barákem". Ve výstavbě je ještě šesti kilometrová "Trojka", která nabídne nejdynamičtější svezení, řadu skoků a náročnější profil. Dokončena by měla být v průběhu prázdnin, nastupovat se bude stejným stoupákem jako na "Dvojku". Zároveň se připravuje vybudování základny poskytující zázemí pro bikery. Spojení jedovnické a brněnské části Singlekrasu je zatím jen na papíře. V zákulisí se mluví o tom, že v horizontu dvou tří let by se propojení mohlo stát skutečností. Pokud se to podaří, celý projekt by to, troufám si říct, katapultovalo mezi elitu evropských singletrailových lokalit.

A na závěr ještě jedna poznámka - celé údolí je intenzívně rekreačně využíváno rodinami, důchodci, pejskaři,... traily tady budou moct fungovat jen při maximální vzájemné ohleduplnosti, tak na to pamatujme.

 

 

FURT NEMÁTE DOST? NEZAPOMEŇTE SI KLIKNOUT NA OFICIÁLNÍ VIDEO Z NOVÝCH TRAILŮ. A PAK SE K NÁM PŘIDAT NA FACEBOOKU, AŤ VÁM NEUTEČOU DALŠÍ TIPY NA NEJLEPŠÍ TRAILY.