12.03.2012 Czech Republic

RYCHLEBSKÉ STEZKY

Na podzim jsme vyrazili natočit nové oficiální video oblíbených Rychlebských stezek pro sezónu 2011/2012. Čekaly nás tu technické traily, krásná příroda a těžký terén, obrovské balvany a parádní ježdění jako vždy. Stálo to za to!

authors:

Petr Slavík

photos:

Petr Slavík

 
 
story
gpx
info

RYCHLEBSKÉ STEZKY

RYCHLEBSKÉ STEZKY

RYCHLEBSKÉ STEZKY

RYCHLEBSKÉ STEZKY


Značení a Mapy: Stezky jsou dobře značeny, lehce se obejdete bez GPS, bude vám stačit mapka, která je k dostání v infocentru v Černé Vodě.


Délka: cca 40km


Povrch: 60% lesní stezky a traily, 25% lesní cesty, 15% asfalt


Traily a Obtížnost: Jednotlivé úseky stezek mají obtížnost od střední po těžkou, orientaci ulehčuje jejich pojmenování a označení, nejlehčí je Trail podél Černého potoka, nejtěžší naopak Wales. Ostatní úseky mají podobnou náročnost. Stezky si užijete, pokud je vaše technika jízdy na dostatečné úrovni. Obtížnost není daná sklonem ale náročným terénem. Výhodou je určitě celoodpružený bike - ideální all-mountain kategorie.


Highlights: Charismatické technické stezky, opuštěné lomy vhodné pro koupání, atmosféra příhraničního kraje


Hodnocení Trail-Busters: Ne náhodou patří Rychlebské stezky mezi nejpopulárnější bikerské lokality v České republice. Pokud preferujete technické ježdění, je to jasná volba, která vás nad míru uspokojí. Pokud chcete poprvé vyvézt rodinku, vyrazte raději jinam.


GPX download:

RYCHLEBSKÉ STEZKY

Rychlebské stezky je síť stezek pro horská kola v okolí Černé Vody. Traily různé náročnosti chtějí nabídnout terénním cyklistům co největší zážitek z jízdy na horském kole. ?ada z nich vznikla rekonstrukcí starých loveckých chodníků, které doplnily nově vybudované stezky pro bikery.

Rychlebské stezky is unique mountainbike centre in the Czech republic (Olomouc Region, village Cerna Voda) based on restored hunting trails which were build centuries ago.

www.rychlebskestezky.cz