03.01.2013 Czech Republic

JAK JSME TOČILI RYCHLEBSKÝ SUPERFLOW TRAIL

Zajímá vás, jak vznikalo video o stavbě Superflow trailu? Proč se musely některé záběry vystříhat, co ohrozilo natáčení a jak drahé bylo vymyslení názvu pro nový trail? Tady máte zákulisní fotoreport plný šťavnatých zajímavostí.

authors:

Petr Slavík

photos:

Petr Slavík

 
 
story
movie

JAK JSME TOČILI RYCHLEBSKÝ SUPERFLOW TRAIL

Na konci minulého léta jsem vyrazil zvěčnit do hýbacích obrázků vznik nové perly rychlebského království a hotové video vám Ježíšek nadělil před pár dny přímo pod stromeček. Ale pojďme se ještě mrknout do zákulisí, kde jsem pro vás k videu nasbíral pár zajímavostí.


Stavbu trailu mají pod palcem velšani z Back on Track, kteří do Černé Vody jezdí na klasické "montáže" - střídají se po 14 denních turnusech. Na mě vyšel sympaťák Shaun Bevan. Lepšího "herce" jsem si nemohl přát. Zdržel jsem se na dálnici, do Černé Vody přijíždím o něco pozděj a Shauna chytám až u snídaně. Ale scénář neokecáš. Takže šup zpátky do postele. Všimněte si, že ve videu se Shaun probouzí už oblečený do pracovního:)


Za den přibude zhruba 100 metrů trailu. V náročném terénu ale číslovka hotových metrů padá prudce dolů.  Naproti tomu já na 326 sekund finálního videa spotřebuju den a čtvrt natáčení. 


Tak tady máme červené eso v rukávu velšských trailbuilderů. Za dopoledne ho mám natočený ze všech možných i nemožných úhlů. Dokonce jsem při kopání chvíli balancoval i na střeše bagru, ale tyto záběry se do videa nakonec nevlezly. Zajímavostí je, že jsem měl zakázané do videa použít specifické záběry, které by prozrazovaly jednu důležitou fintu velšských kopáčů, díky které dokáží výrazně zefektivnit stavbu trailu.


Uprostřed natáčecího dne se Shaunovi podařilo "vyzout" pás bagru a rázem nás místo pohodového natáčení čekala dramatická operace. Tu se podařilo zvládnout díky zapojení několika silných rukou, které byly naštěstí poblíž. I tak to byla pořádná, více než půlhodinová fuška.


Svačina ala "Rychleby style", kterou můžete ve videu vidět, není ani trochu inscenovaná. Takhle to v Rychlebech prostě chodí.


Tak a teď ještě (trochu neskromná) story, jak nový přírustek Rychlebských stezek přišel ke svému (zdá se, že už finálnímu) jménu. Lejstro na to sice nemám, ale s Pavlem Horníkem jsme se shodli, že je dost pravděpodobné, že jsem název Superflow vlastně poprvé vytáhl já, za což mám v Rychlebech slíbené pivo a zelenou. A to se vyplatí;)


No a na závěr dobrá zpráva. Připraveno je další, už výhradně "jezdící", video z nového trailu. Flow z něj stříká na všechny strany. Zbývá drobné doladění a za pár dnů by mohlo být venku.


JAK JSME TOČILI RYCHLEBSKÝ SUPERFLOW TRAIL

JAK JSME TOČILI RYCHLEBSKÝ SUPERFLOW TRAIL

JAK JSME TOČILI RYCHLEBSKÝ SUPERFLOW TRAIL

JAK JSME TOČILI RYCHLEBSKÝ SUPERFLOW TRAIL