01.06.2012 Czech Republic

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 4 - SINGLTREK POD SMRKEM

Jizerskohorský Singltrek pod Smrkem patřící k českým průkopníkům stezek pro bikery dál nabírá na objemu kilometrů i popularity. V našem průvodci proto rozhodně nemůže chybět!

authors:

Petr Slavík

photos:

Michal Janata, Petr Slavík

 
 
story
media
gpx
info

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 4 - SINGLTREK POD SMRKEM

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 4 - SINGLTREK POD SMRKEM

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 4 - SINGLTREK POD SMRKEM

Česká televize ČT4 - Outdoor magazín Vertikal

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 4 - SINGLTREK POD SMRKEM


Značení a Mapy:  Minimální oriantační náročnost. Okruhy singltreku mají v terénu speciální značení, které je navíc barevně rozlišeno podle obtížnosti. Mapku s okruhy získáte přímo v Singltrek Centru v Novém Městě nebo v dalších infocentrech v okolí.


Délka: Délka stezek se v letošním roce přehoupla přes 60 km.


Povrch: 70% lesní stezky a traily, 20% lesní cesty, 10% asfalt


Obtížnost: Variabilní. Na výběr jsou stezky pro úplné novice terénní cyklistiky i náročnější úseky. Především si ale obtížnost nastavuje každý sám svým tempem jízdy. Stezky jsou proto vhodné prakticky pro všechny.


Praktické info: Ideální je na stezky vyrazit ze Singltrek Centra v Novém Městě pod Smrkem - získáte zde nadstandardní služby (sprcha, občerstvení, půjčovna, servis,...), navíc je to skvělé místo pro relax po vyjížďce. Veškeré potřebné informace najdete na webu destinace www.singltrekpodsmrkem.cz. Pokud vyrazíte na starý okruh směrem k Libverdě, vyplatí se zastavit na chatě Hubertka a vyzkoušet domácí koláč nebo výbornou polévku.


Highlights: Stezky vybudované na míru terénním cyklistům, služby Singltrek Centra na skvělém místě u přírodního koupaliště


Hodnocení Trail-Busters: Zaslouženě jedna z nejoblíbenějších českých lokalit pro bikery. Takové zábavy a flow je v Česku ještě stále jako šafránu. Ten zážitek vám ale nikdo nevysvětlí - musíte si to prostě vyzkoušet sami. Po letošním rozšíření kilometráže to tady už opravdu stojí za návštěvu.Map download:

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 4 - SINGLTREK POD SMRKEM


Ještě se letmo podívejme, co je letos na singltreku nového:

 


V Novém Městě pod Smrkem vzniklo Singltrek Centrum, které je ideálním nástupním místem na síť stezek. Lepší místo byste nevymysleli. A když tu utratíte peníze, máte jistotu, že to jde zpět do stezek.


Nové okruhy stezek vás zavedou na parádní místa. Toto bude určitě jeden z nejoblíbenějších úseků.