14.05.2012 Czech Republic

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 2 - PRAHA

Jak se bikuje v Praze? Vyhlášená lokalita Točná vám dá nejlepší odpověď. Před námi je krátká atraktivní trasa plná technických lahůdek, výjezdů i úzkých svižných stezek s výhledy do údolí Vltavy.

authors:

Petr Slavík

photos:

Michal Janata, Petr Slavík

 
 
story
media
gpx

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 2 - PRAHA

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 2 - PRAHA

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 2 - PRAHA

Česká televize ČT4 - Outdoor magazín Vertikal

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 2 - PRAHA


Značení a Mapy: Poměrně navigačně nesnadná trasa, ve které je zakomponována řada neznačených zkratek a odboček. Okruh má navic řadu možností přizpůsobení o další velmi zajímavé místa a pasáže. Ideální je vyrazit s místními odborníky.


Délka: 19 km


Převýšení: 493 m


Povrch: 35% lesní stezky a traily, 25% lesní cesty, 40% asfalt


Obtížnost: Střední. Když se nenecháte vystrašit pár technickými sekcemi, čeká vás příjemně zábavná, koncentrovaná vyjížďka.


Praktické info: Závěrečná spojovačka po frekventované modřanské cyklostezce umí být v pěkné dny docela otravná. Hospůdka u Chladů na začátku Břežanského údolí a cyklostezky vás však na vypořádání se s drobnými nepříjemnostmi pomůže připravit.


Highlights:

?ada skvělých úseků stezek a technických pasáží, pěkné výhledy na Prahu a Vltavu.

 

Hodnocení Trail-Busters: Kdo by to řekl. V hlavním městě stačí pár šlápnutí a jste na parádních stezkách, které by mohly závidět mnohem vyhlášenější resorty. Točná dostála své pověsti bez ztráty kytičky. Doporučujeme znalého průvodce, který rozšíří možnosti vyjížďky.


GPX download:

ČESKÝ MTB PRŮVODCE - 2 - PRAHA